Projektowanie wnętrz

 • Znaczenie łazienki i jej wyposażenie w życiu codziennym

  Opublikowany 22 listopad 2014


  Ważne jest, aby łazienka była nie tylko estetycznie i nowocześnie zaprojektowana, ale przede wszystkim funkcjonalna. W urządzeniu wygodniej i wszechstronnej łazienki pomoże architekt wnętrz.

  Raz w łazience spędzają coraz więcej czasu, musi być wygodna w użyciu zarówno dla młodszych i starszych członków gospodarstwa domowego. W miarę możliwości przestrzeń powinna zakładać możliwość jednoczesnego wykorzystywania jej przez co najmniej kilka osób. Kluczem jest odpowiednia aranżacja wnętrza łazienki. Efektywne wykorzystanie przestrzeni można zmieścić wszystko co powinno być w pokoju kąpielowym, bez utraty jakości.

  Jeśli zorganizujemy dużą powierzchnię kąpieli możemy sobie pozwolić na układ luksusowego miejsca podzielonego na strefy. W tym przypadku, warto zainwestować w unikalny design dwie umywalki i bardzo duże lustro.


  Jeśli masz małą przestrzeń warto zwrócić uwagę na wielkość samych akcesoria, ponieważ, na przykład owalna kabina narożna o tych samych wymiarach, jak prostokątna, zajmie znacznie mniej miejsca, pozostawiając przestrzeń na inne rzeczy. Fajnym gadżetem będzią również akcesoria typu dwa w jednym z hydromasażem.

  Jeżeli masz niewielki niewymiarowy pokój, gdzie na przykład rozmieszczenie okien i drzwi nie pozwalają nam na zbyt wiele swobody w dekoracji wnętrza, a także różnorodne potrzeby idealnego doboru urządzeń sanitarnych, oferta na rynku zapewnia możliwość tworzenia indywidualnych rozwiązań do niemal każdego wnętrza.

  Dobrze rozwinięte łazience jest jednym z najważniejszych elementów, które określają komfort domowego ogniska. Warto zwrócić uwagę na jakość sprzętu i urządzeń, które są wkładane do niego.

 • Projektowanie wnętrz w stylu vintage

  Opublikowany 10 listopad 2014


  Styl vintage to styl łączący teraźniejszość z przeszłością, poprzez wprowadzanie do wnętrz starych współczesnych elementów oraz do wnętrz nowoczesnych dawnych elementów dekoracyjnych. Vintage to styl bardzo specyficzny. Swoje początki miał w modzie, gdzie stylizacja w tym stylu polega na noszeniu kreacji z dawnych epok. Obecnie projektowanie wnętrz w stylu vintage jest bardzo popularne a jego specyficzny charakter pozwala na aranżację pomieszczenia bez konieczności poniesienia dużych nakładów finansowych, uzyskując przy tym niesamowity, awangardowy i indywidualny klimat. Dobrym sposobem na uzyskanie wnętrza w stylu vintage jest zastosowanie retro ceramiki, dizajnerskich bibelotów, zszywanych materiałów lub miksowanych wzorów, czy mebli znalezionych na pchlim targu. Styl vintage pozwala nam na powrót do korzeni, historii, wnętrza w tym stylu mają duszę, charakteryzuje je łączenie dekoracji z różnych epok, nakładanie się stylów, przełamanie konwencji. Projektowanie wnętrz vintage wymaga od nas posiadania zmysłu estetyki ale jednocześnie łączy pasję aranżowania przestrzeni z zabawą, z powodu zestawiania nowego ze starym.


  Styl ten wymaga od nas prawdziwych umiejętności, jak wstawić do nowoczesnego wnętrza elementy z dawnych epok, przy zachowaniu eleganckiego, niepowtarzalnego klimatu aranżowanych wnętrz. Aby zaprojektować mieszkanie vintage należy w nowoczesnym pomieszczeniu postawić stylowe, stare meble, lub też wnętrze stylizowane na starodawne połączyć z nowoczesnymi elementami dekoracyjnymi. Wnętrza w stylu vintage są tworzone poprzez eklektyzm, a podstawowymi zasadami tego stylu są: ściany dekorowane tapetami retro w jasnych kolorach, zastosowanie barw zieleni, błękitu, pomarańczy, czerwieni, umeblowanie powinno być proste, stylizowane na lata 50-60, drewniane, kanapy i fotele tapicerowane, zaprojektowane podłogi mogą być w typową dla tego stylu szachownicę. Projektowanie wnętrz mieszkania vintage pozwala na pokazanie indywidualizmu oraz niepowtarzalnych charakterów jego domowników, to styl którego jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.