Projektowanie wnętrz

 • Wykorzystanie drzwi przesuwnych w projektowaniu wnętrz.

  Opublikowany 28 luty 2014

  aranżacja wnętrza
  Szafy z drzwiami przesuwnymi nie są już nowością na polskim rynku. Cieszą się u nas od połowy lat dziewięćdziesiątych ogromną popularnością. Drzwi przesuwne to rewolucyjny element architektury wnętrz, pozwalający na efektowne i racjonalne zaprojektowanie wnętrza mieszkania

  Klasyczna szafa wyposażona w drzwi przesuwne staje się bardziej funkcjonalna, zwiększa pojemność i zajmuje mniej miejsca dzięki wyeliminowaniu otwieranych na zewnątrz skrzydeł. Drzwi przesuwne można też wykorzystać jako zamkniecie domowej spiżarni czy schowka na rower, odkurzacz i inny sprzęt porządkowy. Bardzo korzystny i ciekawy efekt osiąga się poprzez oddzielenie drzwiami przesuwnymi pokoju dziennego od sypialni. W czasie dnia drzwi zamknięte, wieczorem otwarte – zwiększają kubaturę pomieszczenia w którym śpimy co jest korzystne dla naszego organizmu, przy odpowiedniej aranżacji wnętrza umożliwiają np. oglądanie telewizji z łóżka. Z kolei w sypialniach mogą stanowić estetyczne zamknięcie pojemnej garderoby, a użycie luster powoduje optyczne powiększenie i rozjaśnienie wnętrza pomieszczenia.

  Pokój dziecinny to następne pomieszczenie, gdzie możliwości zastosowania drzwi przesuwnych nigdy się nie kończą i zapewniają ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni tej części domu czy mieszkania. Pokój dziecinny można powielić drzwiami przesuwnymi na dwa pomieszczenia – osobne dla chłopca i dziewczynki, lub oddzielić część sypialną od miejsca do zabaw i nauki. Nadają się również do wykorzystania w szafie ubraniowej, szafie na zabawki. Zastosowanie systemowych drzwi przesuwnych o bogatej kolorystyce, fakturze i materiałach wykończeniowych pomaga funkcjonalnie, elegancko i nowocześnie zaprojektować każde wnętrze.

 • Wykorzystanie szkła w projektach wnętrz(część II).

  Opublikowany 27 luty 2014

  Zastosowanie szkła we wnętrzach.

  szkło w projektach wnętrz
  Szklane ścianki wewnętrzne działowe i przesuwne.
  Wykonuje się je ze szkła bezpiecznego oraz z pustaków szklanych (nie dotyczy ścian przesuwnych). Taka przegroda dzięki całkowitej lub częściowej przezierności przepuszcza światło i optycznie powiększa przestrzeń pomieszczenia. W zależności od stopnia przezierności wybranego szkła, może chronić prywatność wnętrza bez konieczności używania zasłon lub żaluzji. Taka przegroda jest bardziej kurtyną niż ścianą, dzieli zatem pomieszczenie ale nie do końca.


  Drzwi. Zwykłe drzwi dzięki użyciu szklanych elementów w postaci małych szybek, wolego oka, czy dużego przeszklenia staja się ciekawym elementem wystroju wnętrza., a odpowiednia obróbka krawędziowa jeszcze bardziej podkreśla estetyczne walory szkła np. szybki fazowane. Dostępne są także gotowe modele całych szklanych drzwi.

  Meble, akwaria, kabiny prysznicowe i osłony wannowe, umywalki.
  Szkło jest materiałem coraz częściej spotykanym w meblarstwie. Praktycznie większość produktów szklanych nadaje się do tego rodzaju zastosowań. Lustra i szkło lakierowane mogą być zastosowane do wykonania drzwi szaf ściennych lub do produkcji innych elementów meblarskich nadając każdemu meblowi elegancki, niepowtarzalny wygląd i wrażenie trwałości. Przezierne lub półprzezierne, barwione lub ornamentowe, satynowe lub piaskowane szkła pozwalają na wykonanie różnego rodzaju elementów meblarskich lub całych mebli, a odpowiednia obróbka krawędziowa może dodatkowo podkreślić ich kształt, ze szkła można wykonać np. biurka, stoły, blaty stołów, lady, półki, biblioteki, serwantki itd.)

  przojektowanie wnętrz warszawa szkło

  Szkło łączące w sobie funkcje estetyki i bezpieczeństwa nadaje się na elementy mebli lub na ścianki kabin prysznicowych, czy osłony wannowe. Umywalki to przykład ciekawego sposobu wykorzystania szkła, zwłaszcza klejonego z wielu warstw grubej, przezroczystej szyby, która może być przedzielona kolorową folią.

  Okładziny ścienne.
  Lustra i szkło lakierowane maja zastosowanie jako wewnętrzne okładziny ścienne w postaci jednolitej płyty lub dekoracyjnych paneli, zastępują powszechnie stosowane płytki ceramiczne czy kamień. Lustro zastosowane jako okładzina ścienna tworzy grę świateł, optycznie powiększając przestrzeń. Dekoracyjny panel ze szkła lakierowanego pomaga wydobyć blask kolorów, przydając wnętrzu wrażenia trwałości, znajduje doskonałe zastosowanie na ścianach w korytarzach, holach, kuchniach i łazienkach.

  Balustrady, schody, podesty, barierki balkonowe.
  Wykonuje się je ze szkła spełniającego obowiązujące wymogi w zakresie bezpieczeństwa, szkła laminowanego lub hartowanego. Zastosowanie szkła jako balustrady i barierki balkonowej pozwala uzyskać szczególne efekty dekoracyjne. Do projektowania wnętrza ze szklaną podłogą i szklanymi schodami stosuje się płyty podłogowe z bezpiecznego szkła laminowanego o różnych parametrach, odpowiadających wszelkiego rodzaju obciążeniom. Specjalne płyty szklane pozwalają na projektowanie przeziernych stropów, przepuszczających światło na niższe kondygnacje. Schody i podesty wykonane przy użyciu kolorowego szkła i odpowiedniego oświetlenia są niezwykle efektowne i stanowią element niesłychanie ozdobny we wnętrzu.

 • Wykorzystanie szkła w projektach wnętrz(część I).

  Opublikowany 23 luty 2014

  szklane pustaki w projektach wnętrz
  Szkło, które do niedawna kojarzyło się z materiałem kruchym i nietrwałym, dzięki nowym technologiom stało się takim samym materiałem jak drewno, sklejka, kamień, glazura czy cegła. Szkło dzięki swym walorom estetycznym wzbogaca przestrzeń i jest ważnym element wystroju wnętrza.

  Współcześnie szkło jest ekskluzywnym i pełnowartościowym materiałem wykorzystywanym przy produkcji np. mebli oraz innych elementów wyposażenia wnętrz, można je stosować na wiele sposobów, zależnie od rodzaju i grubości. Występuje w postaci szklanych tafli - szyby lub pustaków szklanych – luksferów.

  Szklane tafle mogą być poddawane różnym operacjom, takim jak cięcie, obróbka krawędziowa, zestawianie w szyby zespolone lub gięcie. Szkło jest materiałem bezpiecznym, gdyż poddane odpowiedniej obróbce zyskuje dodatkowo, oprócz własnych cech, wytrzymałość i staje się tzw. szkłem bezpiecznym.

  Rodzaje szkła bezpiecznego najczęściej stosowane jako elementy wystroju wnętrza:
  -laminowane, podklejane folią jedno- lub kilkuwarstwowo, przezroczyste i barwione. Po zbiciu pozostaje w całości, kawałki szyby utrzymują się na folii, która jednocześnie podnosi wytrzymałość mechaniczną szyby,
  -hartowane – szyba poddana obróbce cieplnej, po stłuczeniu rozpada się na drobne kawałeczki o tępych krawędziach.

  Na rynku dostępne są różne rodzaje szkła, takie jak np. zwykłe szyby bezbarwne – float, ochronne – bezpieczne, antywłamaniowe i kuloodporne, ornamentowe, luksfery. Pustaki szklane mają powierzchnie gładką lub fakturowaną. Mogą być bezbarwne, barwione w masie, barwione powierzchniowo, przezroczyste i matowe jedno- lub dwustronnie.

  aranżacja wnętrz warszawa szkło

  Na szczególną uwagę zasługuje szkło ornamentowe bezbarwne, zbrojone lub barwione. To półprzezierne szkło ma wytłoczony wzór. Znakomicie nadaje się do projektowania wnętrz jasnych, przestrzennych i zarazem dających poczucie prywatności. Dzięki szerokiej gamie wzorów, barw i faktur można je dopasować do każdego wystroju wnętrza mieszkania czy pomieszczeń użyteczności. Szkło przepuszcza światło, subtelnie je przy tym rozpraszając, dzięki czemu harmonijnie współgra z każdym stylem wystroju wnętrza, zarówno klasycznym jak i nowoczesnym. Szkło wydziela przestrzeń , jednocześnie rozświetlając ją i nadając jej perspektywę. Dzięki tym właściwościom jego zastosowanie pozwala na:
  - optyczne powiększenie pomieszczeni mieszkalnych za pomocą przyjemnie rozproszonego światła,
  - nadanie wnętrzu domowego, intymnego nastroju, dzięki odgrodzeniu się od niepożądanych spojrzeń z zewnątrz.

 • Wnętrza w stylu Glamour

  Opublikowany 19 luty 2014

  projekt wnętrza

  Styl elegancki w projektowaniu wnętrz jest bardzo popularny, ponieważ pozwala wprowadzić do naszego wnętrza odrobinę luksusu i drobnymi eleganckimi dodatkami nadać wnętrzu szykownego charakteru.

  Slyt glamour ma swoje początki w XX wieku. Charakteryzuje go luksus oraz dekoracyjność, jest zupełnym przeciwieństwem minimalizmu. Inspirację do stylu glamour zaczerpnięto z barokowego przepychu.

  Projektowanie wnętrz w stylu glamour to przede wszystkim: błysk, bogactwo oraz dekoracyjność. Dominującymi kolorami są fiolety, purpura, czerwienie, złoto, srebro, natomiast najczęściej stosowane materiały to: aksamit, satyna, welur, tafta, jedwabie, meble z naturalnego drewna wykonane w stylu ludwikowskim. Głównymi elementami dekoracyjnymi eleganckiego wnętrza w stylu glamour są obrazy, listwy ścienne, żyrandole kryształowe, lustra z masywnymi ramami, poduszki, zasłony.

  Aby zmienić aranżację swojego wnętrza na ten właśnie styl proponujemy kilka prostych rozwiązań:
  • powieś w pomieszczeniu eleganckie zasłony
  • zastosuj ciekawe różne materiały, jak połyskujące tkaniny, marmur
  • wprowadź do wnętrza elementy dekoracyjne : wazony, szkło, obrazy, lustro w efektownej ramie
  • postaw eleganckie ale wygodne meble tapicerowane
  • niech oświetleniem będzie efektowny, kryształowy żyrandol
  • wprowadź do wnętrza luksusowe, miłe w dotyku tkaniny, takie jak aksamit
  • warto również pomyśleć o dekoracyjnej ścianie, ozdobionej np. tapetą

  Aranżacje wnętrz w stylu glamour powinny nas zachwycać, jednak pamiętajmy, aby nie były przeładowane przepychem i w swojej formie pozostały eleganckie.

 • Współczesne wnętrze łazienki.

  Opublikowany 17 luty 2014

  Łazienka to dzisiaj ekskluzywne pomieszczenie. Projektanci wnętrz mają do dyspozycji ogromne bogactwo sprzętu i armatury o wyszukanym wzornictwie i nowoczesnej technologii. Architekci wnętrz w swoich projektach wykorzystują nowoczesne baterie – o różnorodnych formach – kryjące w sobie filtry oczyszczające wodę i młynki zapobiegające osadzaniu się kamienia.

  Wnętrza łazienek wyposażone są w ergonomiczne wanny o opływowych formach, wyprofilowane i dostosowane do kształtu ciała, a jednocześnie posiadające cały zestaw do hydromasażu. Projektanci wnętrz proponują kabiny prysznicowe wyposażone w urządzenia do kąpieli parowej, a nawet japońskie sedesy które maja wmontowany program pozwalający na automatyczne przeprowadzenie badań analitycznych. Dekoratorzy wnętrz zastępują tradycyjne lampy nowoczesnym ledowym oświetleniem punktowym czy ciągłym, często umieszczonym w suficie podwieszonym, bądź w obudowie umywalki.