Projektowanie wnętrz

 • Jakiej łazienki oczekujesz w swoim mieszkaniu?

  Opublikowany 29 kwiecień 2014

  wnętrze łazienka
  Zapewne oczekujesz aby łazienka była nie tylko piękna, funkcjonalna ale również prezentowała bardziej innowacyjny oraz nowoczesny styl. Dzięki czemu uzyskasz w niej adekwatny relaks a co za tym idzie będzie ona spełniać podstawowe zadanie oraz zasadniczą w tym zakresie rolę, o czym chyba większość z nas zdaje sobie sprawę. Warto przy projektowaniu wnętrzałazienki zwrócić uwagę przede wszystkim na materiały jakie zostaną w niej wykorzystane, mają one gwarantować optymalny efekt a co za tym idzie liczy się ich trwałość oraz solidność, w pełnym tego słowa znaczeniu. Zestawienie wspomnianych materiałów powinno być przeprowadzone przy uwzględnieniu także samych kolorów, co chyba wydaje się czymś oczywistym, łazienka nie powinna rzucać się raczej w oczy i pozwolić na swobodne z niej korzystanie. Mówimy tutaj oczywiście o sytuacji, w której urządzamy zarówno nową łazienkę jak też remontujemy tą jaka już istnieje.


   Zawsze w takiej sytuacji trzeba uwzględnić własne potrzeby i oczekiwania ewentualnie członków naszej rodziny, co za tym idzie dokonać najbardziej trafnego w tym zakresie wyboru. Postaraj się maksymalnie wykorzystać dostępną tutaj przestrzeń, także uwzględnić takie szczegóły jak odległość czy wysokość zastosowanych rozwiązań, które wpłyną na wygodne funkcjonowanie w niej. Oczywiście jeśli nie masz pomysłu na zaprojektowanie czy wykonanie własnej łazienki, to skorzystaj z usług firmy, gdzie dostaniesz odpowiednie w tym zakresie wsparcie, na pewno będziesz zadowolony z efektu końcowego.

 • Na czym polega projektowanie mieszkań oraz ich swoista aranżacja?

  Opublikowany 25 kwiecień 2014

  wnętrze budynku
  W momencie gdy otrzymujemy mieszkanie od developera lub nabywamy je w inny co do tego sposób, niezbędne jest przede wszystkim dostosowanie go do własnych potrzeb. Oczywiście często nie mamy pewnego rozeznania, jak zrealizować najbardziej optymalne w tym zakresie rozwiązania czy wdrożyć interesujące nas pomysły w życie. Wtedy najlepszą opcją jest zaprojektowanie takich wnętrz, przez firmę która zajmuje się także ich aranżacją, na pewno na takim posunięciu skorzystamy. Architekt wnętrz zadba nie tylko o wszystkie szczegóły, w perfekcyjny i dokładny sposób przygotuje dla nas odpowiedni projekt naszego mieszkania, przy czerpaniu wzorców i inspiracji, jakie najbardziej trafiają w nasz indywidualny gust. W tym momencie uzyskamy także informacje, na temat wstępnego kosztorysu, a co za tym idzie do rozważenia będziemy mieli projekty znacznie droższe jak i te nastawione na aspekt ekonomiczny.


  Dlaczego warto skorzystać z tego typu rozwiązania? Przede wszystkim ze względu na urozmaiconą usługę oraz bardzo ciekawą ofertę, często adaptacja wnętrza naszego mieszkania, także poszczególnych pomieszczeń może być problemem, z jakiemu nie będziemy w stanie sprostać. Pamiętaj, iż w przypadku projektowaniu oraz aranżacji wnętrz uwzględnione zostaną wszystkie twoje sugestie i uwagi, mieszkanie ma odpowiadać w końcu twojej osobie. Nie zastanawiaj się czy projektowanie wnętrz, to coś co w twoim przypadku ma uzasadniony sens, tylko im prędzej zainteresuj się tego typu usługą, dzięki czemu twoje mieszkanie stanie się miejscem odpowiadającym twojej osobie.

 • Co jest ważne przy projektowaniu kuchni, czyli kilka słów na ten temat

  Opublikowany 21 kwiecień 2014

  projekt wnętrza kuchni
  Kuchnia jest zawsze bardzo ważnym miejscem w naszym mieszkaniu czy domu, w końcu tam nie tylko funkcjonujemy w zakresie przygotowywania posiłków, często właśnie w niej wspólnie rozmawiamy czy też przyjmujemy naszych gości. Bardzo duże znaczenie ma tutaj możliwość adekwatnego i swobodnego działania, także w poruszaniu się oraz korzystaniu z jej potencjału, przy jednoczesnym zachowaniu klimatu, atmosfery oraz stylu, jaki w kuchni powinien panować. Kuchnia ma być miejscem w którym przygotowanie posiłków nie będzie stanowi żadnego problemu, podobnie zresztą jak zachowanie optymalnej w tym zakresie czystości, dlatego trzeba ją urządzić w odpowiedni do tego sposób. Uwzględniając przy tym indywidualne obiekcje tego, jaką zasadniczą rolę ma ona spełniać, skupiając się także na projektowaniu wnętrza, czyli zastosowanie szafek, pojemników oraz wszystkiego co powinno znaleźć się pod ręką.

  Kuchnia to przede wszystkim meble na wymiar, dostosowane do sprzętu AGD jaki w takim miejscu się znajduje, oraz innych elementów bardziej dekoracyjnych.


  Dla jednych proste, estetyczne i standardowe rozwiązanie to najlepsza opcja, jaką mogą w tym zakresie znaleźć, warto jednak zdecydować się na bardziej innowacyjny trend, design który zagwarantuje nam nie tylko to czego oczekujemy. Przede wszystkim sprawi, iż nasza kuchnia będzie tą z prawdziwego zdarzenia, jednocześnie pozwalając na realizację podstawowych zadań. Ostatnio popularnością cieszą się zwłaszcza kuchnie w stylu rustykalnym, czyli coś dla miłośników powrotu do przeszłości.

 • Jak urządzić pokój dla naszego dziecka?

  Opublikowany 14 kwiecień 2014

  pokój dla dziecka
  Często uważa się, iż dziecko powinno dysponować swoim własnym pokojem już od momentu gdy skończy dwa latka, choćby po to by posiadać własny kąt ewentualnie przestrzeń niezbędną dla niego do adekwatnego rozwoju zarówno jeśli chodzi o aspekt psychiczny jak i fizyczny. Jeśli nasz dom czy mieszkanie stwarza takie możliwości to nie wstrzymujmy się z podjęciem jakichkolwiek decyzji, tylko czym prędzej zabierzmy się najpierw za projektowanie a potem urządzanie takiego wnętrza. Oczywiście z czasem posiadanie własnego azylu przez naszą pociechę jest czymś wręcz koniecznym, zwłaszcza jeśli idzie ona do szkoły, wtedy musi posiadać miejsce nie tylko na odpoczynek ale przede wszystkim naukę. Zanim jednak do tego dojdzie, pokój dziecka powinien przede wszystkim znajdować się blisko sypialni, a jeśli chodzi o jego urządzanie to tutaj pamiętajmy o potrzebach naszej pociechy, zainteresowaniu a nawet hobby.


  W końcu to dziecko ma się w nim czuć na tyle dobrze i swobodnie, my nie czuć żadnego dyskomfortu w zakresie egzystencji i przebywania w nim. Dlatego w przypadku aranżacji takich wnętrz pytajmy się ich o opinie, ewentualnie sugestie, może nasuną nam całkiem ciekawy pomysł? Pokój dziecięcy powinien posiadać zarówno miejsce do nauki jak i samej zabawy, dużą rolę odgrywają kolory ścian, ważne jest by dawały one poczucie spokoju, pozwoliły na wyciszenie i spokój. Nie zapominajmy również o umeblowaniu go tak, by pozostawić przestrzeń dla dziecka do swobodnego przemieszczania się i funkcjonowania na danej płaszczyźnie.

 • Salon i kuchnia – wnętrze jasne, przestronne, ciepłe.

  Opublikowany 04 kwiecień 2014

  Inspiracją jest styl prowansalski, który odwołuje się do przyjemnego klimatu malowniczej Prowansji oraz domowego ciepła.
  Styl prowansalski w aranżowaniu wnętrz to przede wszystkim ciepłe i jasne wnętrza, w których odpoczywamy i które wprawiają nas w dobry nastrój.
  Kolorami przewodnimi w tym stylu są biel oraz jej słoneczne odcienie, beże, żółcienie, oliwkowa zieleń, brązy, lawenda.
  styl prowansalski
  Meble stosowane w stylu prowansalskim są wykonane przeważnie z litego drewna, jasne, zwykle w kolorze białym, beżowym lub szarym, mogą być delikatnie rzeźbione.
  W kuchni spotykane są głównie meble z białymi, drewnianymi frontami szafek, pokryte marmurowymi lub drewnianymi blatami.
  Dodatki w stylu prowansalskim to głównie ceramika w kolorach pastelowych oraz barwne tekstylia, wykonane z naturalnych tkanin, np. bawełny, lnu, które wprowadzają do wnętrza akcenty kolorystyczne. Doskonałym elementem dekoracyjnym może być również np. ocynkowane naczynie w stylu retro z kwiatami lawendy.