Projektowanie wnętrz

 • Biel – elegancka i uniwersalna.

  Opublikowany 31 maj 2014

  projektowanie wnętrz meble
  Kolor biały we wnętrzach nigdy nie wychodzi z mody można wiec powiedzieć że jest ponadczasowy. Ten elegancki i uniwersalny odcień świetnie pasuje do klasycznych pomieszczeń jak i nowoczesnych projektów wnętrz. Architekci wnętrz już dawno zauważyli że potrafi zdziałać cuda – może stanowić mały akcent w całości projektu wnętrza lub podstawę aranżacji całego wnętrza. Biały kolor optycznie powiększa wnętrz, architekt wnętrz stosuję go w małych lub ciemnych pomieszczeniach uzyskując efekt jasności. Porady architektów wnętrz pokazują że coraz częściej jest on stosowany nie tylko na ścianach. Projekty wnętrz wzbogacone są o białe meble które delikatnie odcinają się na ciemniejszym tle. Wadą bieli jest to że bardzo łatwo się brudzi jest jednak bardzo popular w stylu skandynawskim i minimalistycznym. Można by powiedzieć że biel na ścianie zawsze prezentuje się tak samo, jest to jednak nie prawda. Architekci wnętrz korzystają z farb różnego rodzaju osiągając bardzo zróżnicowane rezultaty. Zupełnie inaczej wygada biała matowa czy z połyskiem. Pomalowane wnętrz może mieć także różną strukturę : beton, cegła, tapeta, drewno. Architekt wnętrz często łączy biel ze stylowymi dodatkami, mocnymi kolorami oraz niebanalnym światłem.


  W oknach bardzo ładnie prezentują się białe zasłony z lejącego materiału czy też postaci rolet rzymskich lub japońskich z tkanin naturalnych takich jak na przykład len które nadają ciepłu całemu wnętrzu. Różne dodatki stworzą kompozycje niezwykle ciekawą i dodatkowo ocieplą przestrzeń – rozwiązanie to jest bardzo często wykorzystywane przez architektów oraz projektantów wnętrz. Biały odcień jest również energooszczędny – biel odbija światło doświetlając wnętrze czego nie potrafią ciemne kolory.

 • Dobieramy meble do naszego mieszkania

  Opublikowany 30 maj 2014

  projektowanie wnętrz meble
  Indywidualny dobór mebli to coś oczywistego, niemal za każdym razem staramy się wybrać inne meble oraz co za tym idzie także elementy mające wpływ na dekorację samych wnętrz. Głównym i podstawowym zadaniem mebli jest spełnienie określonej roli, choć również dodawanie swoistego uroku danemu pomieszczeniu. Oczywiście nie należy przy tym zapominać, że meble powinny nie tylko wyglądać ale także wpasować się w całokształt wnętrza i pozwolić na swobodne funkcjonowanie. Przy ich doborze zawsze kierujmy się własnym gustem, definiując także styl czy również przeznaczenie jakie na danej płaszczyźnie będą one pełnić, dopasowanie ich do powierzchni w zakresie wielkości oraz szerokości pomieszczenia to kolejny aspekt jaki w tym przypadku bierzemy pod uwagę.


  Pewnie, że inne meble kupujemy do kuchni niż te jakie planujemy zastosować w naszej sypialni, sprecyzujmy jednak przy tym optymalny trend, wzór a nawet wspomniany już powyżej styl projektowania wnętrza. Meble powinny podnosić wartość wnętrza, wpływać na estetykę oraz atrakcyjność, są bardzo ważnym jak nie podstawowym elementem jaki wykorzystywany jest przy urządzaniu mieszkania czy domu a nawet miejsca pracy. Zwracajmy szczególną uwagę na materiał, gatunek drzewa, ich kolor oraz jakość wykonania, popularnością cieszą się zwłaszcza meble ratanowe ewentualnie robione pod wymiar czy zabudowę. Niech meble zagwarantują ci to, czego oczekujesz a przy tym prezentują się adekwatnie do całego wnętrza naszego mieszkania, w optymalny dla nas sposób dostosowując się do niego.

 • Architektura wnętrz, czyli najczęściej spotykane style

  Opublikowany 28 maj 2014

  style architektoniczne
  Rozróżniamy kilka podstawowych stylów w zakresie architektury wnętrz, choć warto wspomnieć o tym, iż nie powinno się zawsze trzymać kurczowo pewnych zasad czy też swoistych norm jakie panują w każdej znanej nam stylistyce wnętrz. Częstym problemem jest również fakt, iż nie potrafimy sprecyzować czy też określić co nam się podoba, a co za tym idzie jak urządzić i dostosować własne mieszkanie lub dom. Dlatego warto w takim momencie skorzystać z pomocy architekta wnętrz, który przedstawi lub przygotuje dla nas optymalne rozwiązanie, najpierw oczywiście w postaci samego projektu.
  1.  Wnętrze na styl minimalistyczny charakteryzuje przede wszystkim zasadą, że im mniej się w nim znajduje tym lepiej, brakuje również typowo żywych kolorów. Bardzo ważne jest jednak tutaj oświetlenie, gwarantujące optymalny efekt.
  2.  Wnętrze na styl ekologiczny to takie, gdzie zastosowanie znajdują nawet surowce odnawialne, pojawia się zwłaszcza naturalne drewno i królują oraz dominują naturalne materiały oraz elementy dekoracyjne.
  3.  Wnętrze na styl klasyczny, czyli to które wybieramy najczęściej choć akurat nie przepadają za nim sami architekci, nie dostrzegają w nim żadnego specyficznego potencjału.
  4.  Wnętrze na styl vintage, czyli typowe eksperymentowanie oraz dobieranie na pierwszy rzut oka czegoś, co do siebie nie pasuje. Pojawia się tutaj abstrakcja, zabawa kolorami, łączy się klasyczne rozwiązania z nowoczesnym trendy.
  5.  Wnętrze na styl elektryczny precyzuje dobieranie różnych stylów oraz czerpanie z nich wszystkiego co nam w danym momencie odpowiada. Mówimy tutaj o bardzo szerokich możliwościach, choć oczywiście trzeba pamiętać by nie wprowadzić przy tym zbyt dużego chaosu.

 • Łączymy kuchnię z salonem, czyli dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

  Opublikowany 25 maj 2014

  połączona kuchnia z salonem
  Pewnie niejednokrotnie spotkaliśmy się z sytuacją gdy kuchnia była bezpośrednio połączona z salonem, dzięki czemu otrzymywaliśmy jedno pomieszczenie pełniące określoną rolę. Często specjalnie burzy się jedną ze ścianek aby zagwarantować sobie taki efekt, tego typu rozwiązanie posiada oczywiście bardzo wiele ciekawych zalet. Przede wszystkim chodzi tutaj o wygodne przemieszczanie się na danej płaszczyźnie, znacznie łatwiej funkcjonuje się w jednym pomieszczeniu, niż przemieszczając się z kuchni do salonu. Bardzo ważne jest tutaj nie tylko odpowiednie zaprojektowanie takiego pomieszczenia, lecz dobranie mebli, można także zdecydować się na typowy aneks kuchenny. Jeśli chodzi o wspomniane meble, to tutaj bez wątpienia wyłącznie jasne drewno jest bardzo trafnym rozwiązaniem, idealnie dostosowują się one zarówno do salonu jak i kuchni projektowanego wnętrza.


  Przemawia za nimi również fakt, iż łatwo zachować porządek, estetycznie się prezentują i wkomponowują w całokształt, znacznie trudniejszym zadaniem jest zastosowanie aneksu kuchennego. Połączenie stylowych mebli z szafkami kuchennymi czy też sprzętem AGD jaki jest niezbędny do przygotowywania potraw może być nie lada wyzwaniem, warto jednak sprecyzować własny design, czyli dokładnie urządzić takie miejsce w sposób odpowiedni dla naszej osoby. Oczywiście również bliskich czy rodziny, niech znajdzie się tam także ogromny stół, przy jednoczesnym dbaniu o jak największy komfort w zakresie przemieszczania się oraz swoistego funkcjonowania, co chyba dla nikogo nie stanowi jakiegoś większego zaskoczenia.

 • Urządzamy domowy gabinet

  Opublikowany 16 maj 2014

  projekt gabinetu
  Wiele osób pełni obowiązki zawodowe czy służbowe we własnym domu, zwłaszcza ci którzy zajmują się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Jak zatem przygotować i dostosować odpowiednie miejsce, by gwarantowało adekwatne warunki do pracy? W gruncie rzeczy nie jest to wcale trudne, należy przede wszystkim sprecyzować co jest dla nas najważniejsze, a co za tym idzie określić elementy jakie się mają na danej płaszczyźnie znaleźć, choćby biurko. Jednocześnie nie możemy zapomnieć o odpowiednim krześle, tutaj odgrywa ono bardzo duże znaczenie, powinno się charakteryzować mocnym i dostosowanym dla nas oparciem. Równie ważna jest sama wysokość, nieadekwatne jej dobranie może powodować bóle pleców, pojawia się aspekt jakim jest ergonomia. W każdym miejscu pracy liczy się również samo oświetlenie, tutaj zastosowanie lamp patrzmy również na ich wykonanie czy stylowe rozwiązanie, dzięki czemu takie miejsce będzie prezentować się znacznie ładniej a projektowane wnętrze będzie ciekawsze. Dodatki takie jak roślinność, ramka na zdjęcia czy inne elementy, leżą w kwestii gustu każdego z nas, tutaj mamy naprawdę wiele możliwości jakie warto zastosować, jednak nie powinny one przeszkadzać w samej pracy a nawet rozpraszać naszą osobę. Dużą rolę odgrywa sama kolorystyka, warto dobrać takie kolory i barwy jakie nie będą przeszkadzać nam w skupieniu się na pełnionych oraz realizowanych w tym zakresie obowiązkach.


   W żadnym wypadku nie stosuj typowo jaskrawych odcieni, czyli typowo rzucających się w oczy. Oczywiście miejsce pracy powinno przede wszystkim być optymalnie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb.

 • Zastosuj minimalizm we wnętrzu swojego mieszkania

  Opublikowany 09 maj 2014

  wnętrze łazienki
  Pewnie, że prostota czy standardowe rozwiązania w zakresie aranżacji wnętrz naszego mieszkania to dobra opcja, lecz warto w tym przypadku zastosować znacznie więcej kolorów, a nie tylko biało­czarne rozwiązania. Dzięki czemu wnętrze nie tylko stanie się bardziej żywe, przede wszystkim uzyskasz pewien atrakcyjny i stylowy akcent co świetnie sprawdzi się zwłaszcza w salonie czy sypialni. Mówimy tutaj nie tylko o kolorach naszych ścian lecz także możliwości dostosowania paneli czy mebli pod ogólny design jaki nas w takiej sytuacji interesuje, i który gwarantuje swoistą świeżość. Oczywiście minimalizm poprzez wykorzystanie kolorów, świetnie sprawdzi się chociażby w pokoju naszego dziecka, niebieskie panele jakie trafią na jedną ścian wraz z detalami jak barwa pościeli wraz z adekwatnym wyposażeniem zagwarantują odpowiednią atmosferę. Jednak nie tylko tutaj warto zdecydować się na takie posunięcie, wyobraź sobie salon jaki emanuje żywymi barwami, które nijako gwarantują ciekawy efekt, co za tym idzie może warto rozważyć takie posunięcie? Wnętrza naszych domów i mieszkań są często zbyt matowe, szare a przy tym smutne, o ile ich urządzenie nie stanowi większego problemu, o tyle aranżacja jest czymś, z czym nie potrafimy sobie poradzić.


   Niejednokrotnie chodzi również o ukierunkowanie na dany styl, design czy trend jaki dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb idealnie wpada w gust osoby, która egzystuje w takim miejscu.