Projektowanie wnętrz

 • Nawet wnętrze naszego przedpokoju, może być całkiem ciekawie wykonane

  Opublikowany 25 czerwiec 2014

  projektowanie wnętrza i wystroju kuchni
  Wchodząc do każdego mieszkania, pierwszym pomieszczeniem z jakim się stykamy, jest zawsze przedpokój, zapewne niejednokrotnie zastanawialiśmy się nad tym, jak powinno się go urządzić, a przede wszystkim wykorzystać. Oczywiście oprócz funkcji użytkowej, mówimy także o swoistej początkowej prezentacji całego mieszkania, od przedpokoju wszystko się zaczyna, gdy poznajemy styl jaki został tutaj wykorzystany czy też rozwiązania jakie zdecydowaliśmy się zastosować. Nawet niewielki metraż może pełnić określoną rolę, a znajdujące się tutaj elementy czy meble spełniać pewne zadanie, jak chociażby zastosowanie wieszaków ewentualnie zdecydowanie się na szafę, w której znajdzie się garderoba. Jeśli chodzi o walory użytkowe, to nie powinno to stanowić dla nikogo chyba żadnego większego problemu, doskonale wiadomo bowiem, jakie czynności wykonuje każdy z nas w przedpokoju.


  Dostosowanie koloru oraz barw, a także oświetlenia to znacznie trudniejsze zagadnienie, dosyć często nasze przedpokoje nie spotyka się żadnych optycznych proporcji, które pozwoliły by na całkiem inne ich odbieranie. Owszem większość z nas stosuje klasyczne wzorce, choć trudno w tym przypadku sprecyzować tak naprawdę co jest modne, wnętrze przedpokoju może zostać zaprojektowane i wykonane, także przy uwzględnieniu salonu, połączeniu jednego pomieszczenia z drugim. Zapomnijmy o boazerii i pawlaczach, w nowoczesnych aranżacjach wnętrz, nie powinnyśmy decydować się na nie, jest znacznie więcej opcji jakie warto przyswoić i bez wątpienia zastosować.

 • Czym powinna charakteryzować się nasza kuchnia? Czyli w jak ciekawy sposób wykorzystać jej wnętrze

  Opublikowany 18 czerwiec 2014

  projektowanie wnętrza i wystroju kuchni
  Kuchnia, to miejsce które zawsze pełni określoną rolę, dlatego warto wykorzystać jej wnętrze a mianowicie zaadoptować je w optymalny sposób, przede wszystkim zagwarantować odpowiednie warunki do funkcjonowania w niej. Oczywiście jest wiele sposobów na to by uzyskać taki efekt, bardzo ważny jest tutaj układ czyli umiejscowienie wszystkich mebli oraz sprzętów, tak aby korzystanie z nich nie stanowiło żadnego większego problemu. Jak najbardziej trzeba pozostawić także przestrzeń do przemieszczania się, warto o tym pamiętać już na samym początku, dosyć często rozwiązaniem idealnym jest wręcz wykorzystanie do tego celu ciekawego pomysłu, jakim są meble pod zabudowę. W kuchni powinny pojawić się raczej jasne odcienie, barwy czy kolory, tak aby nie panował w niej zbyt duży marazm, raczej pewne ożywienie, choć stylistyka w zakresie adaptacji wnętrz, jest nieograniczona.


  Nowoczesna kuchnia to także odpowiednie oświetlenie czy też ocieplenie jej wizerunku, tak aby panowała w niej radosna atmosfera, napawająca nas do konkretnego działania. Jeśli istnieje taka możliwość, to kuchnia powinna zachować swój charakter, jednym słowem w dalszym ciągu ciekawym rozwiązaniem, jest bez wątpienia stół kuchenny, przy którym będziemy wspólnie z całą rodziną spożywać posiłki. Zastosowanie klasycznych rozwiązań projektowania wnętrz i nowoczesnych inspiracji, także i w tym przypadku może dać bardzo ciekawy efekt i rezultat końcowy, nie zapominajmy jednak o tym, jaką zasadniczą rolę piastuje to pomieszczenie, a co za tym idzie jakie zadania na jego płaszczyźnie będą realizowane.

 • Zwróć uwagę na wnętrze i wystrój swojego mieszkania

  Opublikowany 13 czerwiec 2014

  wnętrze i wystrój mieszkania
  Chyba każdy z nas pragnął, aby nasze mieszkanie było nie tylko ciekawym miejscem, lecz spełniało również bardziej funkcjonalną rolę, jeśli chodzi o aspekt użytkowy. Oczywiście w tym momencie pojawia się takie zagadnienie i dziedzina jak architektura wnętrz, co za tym idzie warto przyswoić sobie pewne zasady w tym zakresie, i sprecyzować przede wszystkim zmiany na jakim nam zależy. Warto zastosować zupełnie inne wzorce, rozwiązania mianowicie inspirować się stylem, który jest całkowicie odwrotny, od tego jaki dotychczas stosowaliśmy, jednak bliski i jednocześnie pasujący do naszego osoby oraz całego otoczenia. Niech dobór kolorów, a zwłaszcza barw pozwoli nam na uzyskanie najbardziej adekwatnego efektu, pamiętając o wielu możliwościach jakie w tym momencie mamy do wykorzystania. W ostatnim czasie modne jest chociażby zestawienie ze sobą kolorów ścian i barwy mebli oraz innych elementów także tych typowo dekoracyjnych, jakie znajdą się w danym pomieszczeniu.


  Pamiętajmy o tym, iż nasze mieszkanie nie musi być wykonane na podstawie już istniejące projektu, niech to będzie indywidualna aranżacja, jaka idealnie wpasuje w nasz obecny gust. Uważasz, iż twoje mieszkanie nie potrzebuje takich zmian, a co za tym idzie jest w optymalny sposób urządzone? Zatem zadbaj o jego aspekt dekoracyjny, niekiedy kosmetyczne korekty, wyeliminowanie jakiegoś drobnego szczegółu, czy wprowadzenie niewielkich lecz dostrzegalnych zmian, może okazać się czymś, na co warto się zdecydować. Jeśli nic w tym kierunku nie zrobimy, to z czasem wnętrze naszego mieszkania, może na swój sposób nas degustować, męczyć a nawet zniechęcać do przebywania w nim.

 • Czym charakteryzuje się ekskluzywna jadalnia?

  Opublikowany 08 czerwiec 2014

  projektowanie wnętrz jadalnia
  Jadalnia to miejsce, które powinno znajdować się w każdym dużym domu, zwłaszcza gdy istnieje możliwość osobnego stworzenia salonu. Nie powinny się w niej znajdować kanapy czy fotele lecz te jakie wykorzystujemy do spożywania posiłków, mowa tutaj o wielkim stole, dostosowanym w odpowiedni sposób do ilości osób. Oczywiście oprócz stołu nie należy zapominać także o stylowych krzesłach, najlepszym i najbardziej trafnym wyborem jest w tym przypadku zakup optymalnego dla nas kompletu. Nie zapominajmy o swoistych dodatkach czyli obrusie czy świeczkach, zawsze dodaje do pewnego uroku, wpływa w adekwatny sposób na odbiór jadalni oraz atmosferę jaką gwarantuje. Może się tutaj znaleźć również barek czy bardziej klasyczny kredens, choć jeśli chodzi o jadalnie to bardzo ważne są tutaj elementy i inne ozdoby, które w sposób korzystny wpływają na spożywanie samych posiłków i poprawią wystrój wnętrza. Na ścianach powinny się znaleźć obrazy, czasem zegar a okna zostać przybrane poprzez wykorzystanie atrakcyjnych zasłon, jest wiele opcji jakie w tym przypadku można wykorzystać.


  Jadalnia powinna być miejscem które pozwala na swobodne funkcjonowanie czy też przemieszczanie się, charakteryzować się tym do czego jest przeznaczona. Zazwyczaj decydujemy się na stylowe i klasyczne rozwiązania, choć coraz częściej można spotkać innowacyjny trend oraz ciekawy design, zwłaszcza wśród młodych osób, szukających pewnego indywidualizmu. Warto odnotować, iż w takim pomieszczeniu powinno być zaadoptowane naturalne światło, ewentualnie dostosowane do jego powierzchni w odpowiedni do tego sposób.