Projektowanie wnętrz

 • Wnętrza czarno-białe – ciekawa aranżacja w stylu minimalistycznym

  Opublikowany 20 wrzesień 2014


  Czerń i biel to kolory ponadczasowe, często wykorzystywane przez architektów wnętrz, z uwagi na bogate możliwości dekoracyjne. Kolory te pasują do wielu rodzajów wnętrz oraz styli architektonicznych, zarówno tych tradycyjnych czy retro, vintage, jak i nowoczesnych, minimalistycznych, skandynawskich. Czerń i biel można zastosować w całym aranżowanym wnętrz lub jako akcenty, dodatki kolorystyczne, takie jak poduszki, obrazy, dywany, zasłony. Projektowanie wnętrz czarno-białych jest wciąż modne, zastanawiając się jednak nad aranżacją mieszkania w tych barwach, należy pamiętać, aby kolor jasny dominował we wnętrzu. Należy pamiętać, że biel optycznie powiększa pomieszczenie, natomiast czerń zmniejsza. Drugi kolor powinien być zastosowany w formie dodatków, części umeblowania lub jako mocny akcent kolorystyczny np. na jednej z wybranych ścian.


  Wnętrza projektowane w czerni i beli można przełamać innymi kolorami w formie np. czerwonych, błękitnych, szarych elementów dekoracyjnych – serwetek, świeczników, ram obrazów, poduszek. Tak dobrane duety kolorystyczne dodadzą wnętrzu charakteru oraz domowego ciepła. Wnętrza projektowane w kolorach czarno-białych są bardzo charakterystyczne i wyraziste, dlatego bardzo ważne jest aby ilość dodatków i dekoracji oraz zastosowanie form geometrycznych była minimalna, tak aby zachowały one swój elegancki charakter. Wszystkie elementy dekoracyjne powinny tworzyć ze sobą stylizację spójną i ponadczasową. Nieskazitelna biel zestawiona z klasyczną czernią to duet niemal idealny, jednocześnie kontrastowy, jak i zawsze piękny.

 • Aranżacja wnętrz biurowych, czyli na co zwrócić szczególną uwagę

  Opublikowany 16 wrzesień 2014


  Trzeba się zgodzić z jednym, iż urządzenie biura nie jest zadaniem wcale łatwym, zupełnie inaczej przebiega tutaj działanie, niż w przypadku projektowania wnętrza nieruchomości mieszkalnych. W pierwszej kolejności trzeba określić powierzchnię a raczej możliwości jakie w tym zakresie posiadamy, przy jednoczesnym analizowaniu gdzie powinny się znaleźć meble biurowe, jakże ważne w takim przypadku. Proste, klasyczne, przestronne a także maksymalnie wykorzystane pod względem ergonomii wnętrze, gwarantuje nam adekwatne warunki do pracy nie zapominając o zachowaniu pewnego tonu, niż bardziej awangardowego odczucia.


  Oczywiście w miejscu pracy jakim jest biuro, warto zastosować barwy i rozwiązania jakie nie będą nas męczyć czy nie dopuszczą do sytuacji, gdy skupimy się na tym co jest mniej ważne. Zachowanie pewnej równowagi i optymalnej stylistyki, pozwoli na uzyskanie ciekawego wystroju, funkcjonalnego a także odpowiedniego dobranego pod względem charakterystyki takiego miejsca. Oświetlenie czy wystrój w aspekcie dekoracyjnym, to kolejne zagadnienie jakie w przypadku urządzania naszego biura jako miejsca pracy, na pewno pojawi się niejednokrotnie. Warto jednak kierować się sprawdzonym schematem działania, który uwzględnia w takim miejscu funkcjonalność, ergonomię oraz optymalizację w zakresie realizowanych tam czynności. Można zatem powiedzieć jedno, iż wnętrze biura ma zawsze pełnić swoją rolę, choć dekoracja jego to również temat, o jakim nie wolno w tym przypadku bez wątpienia zapomnieć.

 • Urządzenie mieszkania, to przede wszystkim dostosowanie go do generowanych przez nas potrzeb lub ukierunkowania w stronę danego stylu

  Opublikowany 11 wrzesień 2014


  Urządzenie mieszkania, to przede wszystkim a może właśnie w gruncie rzeczy, dostosowanie go do generowanych przez nas potrzeb, przy jednoczesnym ukierunkowaniu na adekwatny, i najbardziej nam odpowiadający oraz pasujący styl. Postępujemy tutaj w sposób zawsze indywidualny, zajmując się wnętrzem każdego pomieszczenia nie tylko oddzielnie, ale przy uwzględnieniu inspiracji, wzorów czy rozwiązań jakie chcemy aby się tam znalazły. Aranżacja w tym przypadku, dekoracja oraz co najważniejsze rozgraniczenie pewnych założeń, choćby w zakresie doboru palety barw pasujących do naszej osobowości czy charakteru, ewentualnie zaadoptowanie w dany sposób także ścian, może dać nam bardzo zadowalający efekt.


  Skąd jednak mamy mieć pewność, iż styl jaki preferujemy, inspiracja jaką się kierujemy, czy modny design jaki pragniemy zastosować, to coś co w naszym przypadku się sprawdzi? Przede wszystkim na samym początku udajmy się w miejsce, gdzie zostanie dla nas zrealizowany projekt wnętrz, choć niekiedy można się także wzorować tymi, jaki są ogólnodostępne choćby w internecie. Oczywiście adaptacja oraz aranżacja czy też zagospodarowanie mieszkania powinno przebiegać także z uwzględnieniem jego roli, przeznaczenia oraz atmosfery jaka ma w nim panować. Mamy bardzo wiele opcji, możliwości i rozwiązań, jakie w dzisiejszej architekturze wnętrz na pewno dobrze poznać i w miarę zaistnienia takiej potrzeby zastosować. Wszystko zależy wyłącznie od naszej osoby lub preferencji w zakresie wizji idealnie według nas urządzonego mieszkania.

 • Jaki preferujemy styl, jeśli chodzi o aranżację wnętrz jaką można spotkać w naszych mieszkaniach?

  Opublikowany 03 wrzesień 2014

  projektowanie wnętrza i wystroju sypialni
  Przy urządzaniu mieszkania w dzisiejszych czasach, najczęściej stosujemy dwa rodzaje rozwiązań, a mianowicie bardziej nowoczesne i innowacyjne inspiracje oraz klasyczne, standardowe i bardziej przyziemne rozwiązania. Oczywiście zawsze zwracamy uwagę na szczegóły, zwłaszcza osoby młode oczekują by mieszkanie nie było miejscem zbyt monotonnym, tylko optymalnie zaadoptowanym do naszej osobowości, charakteru a czasem nawet konkretnej tematyki. Widać to chociażby po samych kolorach, w większości pomieszczeń pojawiają się nie tylko żywe ale także dostrzec można rozmaite palety barw, nie ma tutaj raczej stonowanych odcieni, jest oryginalność, w pełnym tego słowa znaczeniu. Zupełnie inaczej podchodzimy także do umeblowania nowoczesnego wnętrza, design odgrywa tutaj kluczową rolę, podobnie zresztą jak konkretny trend, zwracamy uwagę na to co modne.


  Jeśli zaś chodzi o klasyczne i standardowe wnętrza naszych mieszkań, to tutaj inspirujemy się raczej istniejącymi już projektami czy wzorcami, choć zawsze każdy z nas, pragnie zachować swoistą indywidualność, co akurat nie jest czymś złym. Zasadnicza różnica jest taka, iż w tym przypadku nie wychodzimy przed pewien schemat, kanon czy też standardowy, bardziej jak wspomniano przyziemny projekt. Trzeba także zaznaczyć, iż spotyka się także mieszkania, gdzie łączy się klasyczne oraz nowoczesne projekty w całość, często jednak nie odpowiada nam pewna niespójność, drażni nas brak harmonii, choć nie powinno się w żadnym wypadku, odbierać w ten sposób takiego wnętrza.